המלצות נוספות

XX

ענבל גרין

יש איזה מיתוס כזה שלפני גיל 4-5 חודשים אין מה ללמוד על השינה של התינוקת שלנו, כי "אין דבר כזה הרגלים עדיין" או כי "במילא אין מלטונין", ומצאנו את עצמנו מוקפים בשלל דעות...

 

אז אני פה להגיד- סיימנו אתמול את הסדנה המהממת של יאיר סהר ומעולם לא הייתי שמחה יותר שהתעלמתי מכל הקולות השליליים והמיותרים, מהשיפוטיות ומהביקורת.

 

המטרה של הסדנה היא לתת כלים *להורים*, כלים שעוזרים לנו להתמודד עם כל נושא השינה- החל מזיהוי סימנים, דרך הבנה של המעגלים והמחזורים, דרך התנהלות עם התינוקת לפני, תוך כדי ואחר השינה.

 

זה לא "אימון שינה" וזה לא "טירונות שינה לתינוקות"- זו סדנה מקצועית, מאירת עיניים, מלאת ידע והסברים על איך לעזור לתינוקת שלנו עם אחד האתגרים הראשונים בחייה.

 

אנחנו הגענו לסדנה תשושים ומותשים, עם תינוקת שהייתה ערה 10, 11 ולפעמים 12 שעות רצופות (!) בגיל חודשיים, כשכולם אמרו לנו מצד אחד שזה לא יכול להיות כי תינוקות בגיל שלה לא ערים כל כך הרבה, ומצד שני שאין לנו מה ללכת לסדנה כי אי אפשר לשנות הרגלי שינה בגיל הזה- או במילים אחרות- אפס פתרונות.

 

היום, 8 מפגשים אחרי, התינוקת שלי בגיל כמעט 3 חודשים ישנה בין 5 ל 8 שעות בלילה, פלוס נרדמת כל שעה וחצי כמו שעון במהלך היום! 

 

למדנו המווווווון דברים שאני לא רואה איפה היינו יכולים ללמוד אם לא בסדנה.

יאיר, בצורה הכי מקצועית, נעימה, ברורה ואפילו הומוריסטית, מנגיש ידע מבוסס ומדוייק, שנותן כלים אמיתיים להתמודד עם עניין השינה.

קיווינו לטוב, אבל לא ציפינו לעד כמה שהסדנא הזו הועילה- עוד לפני שריילי בכלל חגגה חודשיים.