פורום עם אנשי הצוות

ברוכה הבאה! כאן תוכלו ללמוד, להתייעץ ולקבל תמיכה מקצועית מהצוות הרב מקצועי של עלמה. לחצו על התחום הרלוונטי והעלו את השאלה בתגובות. בהצלחה!

זכויות נשים

כאן תוכלי לקבל מענה מקצועי לשאלות העוסקות בדיני עבודה וזכויות נשים בהריון ולאחר לידה
 צפיות
2פוסטים

אחות טיפת חלב ויועצת הנקה

כאן תוכל/י להציף שאלות, לקבל הכוונה לאנשי מקצוע רלוונטיים ומענה מקצועי לשאלות המעסיקות אותך הנוגעות אליך ולתינוקך.
 צפיות
1פוסטים

פיזיותרפיה לרצפת האגן

תמיכה, הכוונה ומענה מקצועי לשאלות הנוגעות לכאבים ותופעות לוואי בעקבות ההריון והלידה על ידי פיזיותרפיסטית מוסמכת לשיקום רצפת האגן.
 צפיות
2פוסטים

תזונת תינוקות

כאן תוכל/י להתייעץ ולשאול בכל הנוגע לתזונת התינוק החל משלב הלידה ועד לגילאים מאוחרים יותר.
 צפיות
1פוסטים

פיזיותרפיסטית התפתחותית

כאן תוכל/י לשאול ולהתייעץ בכל הנוגע להתפתחות של תינוקך ולקבל הכוונה לאנשי טיפול מתאימים במידת הצורך.
 צפיות
1פוסטים

אובדן הריון

תמיכה מקצועית ורגשית במקרים של הפלות ולידות שקטות
 צפיות
1פוסטים

פינת הסקסולוגיה

מיניות וזוגיות בתקופת ההריון ולאחר הלידה
 צפיות
1פוסטים
Newest Posts
  • שלום לכולן, שמחה לפתוח פה פינה מקצועית שתאפשר לכן לשתף, להעלות כל שאלה, מחשבה בכל מה שקשור לזוגיות ומיניות. זוגות רבים מגיעים אליי לקליניקה לאחר הולדת הילד הראשון. המעבר להורות מהווה משבר לרב הזוגות. משבר שאינו מדובר מספיק, לא בין חברים, לא עם בני המשפחה ולא ברחבי המדיה. אפשר לומר שאפילו ההיפך, יש ציפיות חברתיות להביא ילדים לעולם, להפוך להורים ויש גם ציפיות שנצליח להמשיך ולתפקד באותה רמה ויותר. יש תפיסות שהבאת ילד יחד מקרבת ומחזקת את הזוגיות ואת האושר האישי בכלל. במציאות פוגשים, חוסר שעות שינה, עלייה בעומס המטלות היומיומיות, מתחים בזוגיות, פנקס התחשבנויות שמתמלא ומרחיק, תחושות כאב פיזיות שקשורות להיריון, הלידה ועוד. אנחנו עשויות למצוא את עצמינו מסתובבות עם תחושות של כשלון, כעס, בושה ואשם על למה אנחנו לא "מצליחות" לעשות את זה טוב כמו שציפינו ולמה אנחנו לא מאושרות כמו שחשבנו שנהיה. הרבה פעמים אנחנו מרגישות לבד עם זה כי זה אנחנו אולי חוששות משיפוט של אחרים. קצת עליי, אני עובדת סוציאלית קלינית, סקסולוגית זוגית ועוסקת בטיפול זוגי מיני מעל 18 שנה. בעברי אני הייתי סקסולוגית מחוזית של שירותי בריאות כללית וכיום אני מייעצת לרופאים שם. אני מרצה במכללות למטפלים ומנהלת פורום סקסולוגיה. אני כאן לכל התייעצות, שיתוף ושאלה. שלכן, ענת.
  • אבדן הריון הינה חוויה מפתיעה המפגישה את האישה, בני הזוג והמשפחה עם רגשות קשים וחוסר אונים. בזמן כזה המשפחה זקוקה לתמיכה, למידע מהימן על מה שהיא הולכת לעבור, ולמקום פתוח לפרוק בו רגשות והתמודדויות לאחר האבדן.  שמי ציפי כהן, מטפלת רגשית באמצעות מוזיקת, מטפלת פרטנית ומנחת קבוצות לילדים ומבוגרים.  מלווה נשים שחוו אבדן הריון בכל שלב, מנהלת פורום לליווי ותמיכה לאחר אבדן הריון, במגזר הדתי. חוקרת ומתעניינת בתחום של תגובה פוסט טראומטית לאחר לידה שקטה, ובתפקיד המוזיקה בתהליכי ריפוי בעקבות לידה שקטה. חוויתי הפסקת הריון ולידה שקטה לפני כעשר שנים, ולאחריה חוויתי משבר גדול. העזתי לעבור דרכו, לכאוב ולהישבר, וגיליתי את הצמיחה שלאחריו. כתבתי הופעה שמשלבת קטעי הצגה וסיפור אישי, נגינה ושירים ישראליים. השירים מלווים ומשקפים תהליכי אבדן הריון, אל עבר הצמיחה והחיים שאישה יכולה למצוא בעצמה. מופיעה בפני צוותים מקצועיים רפואיים וטיפוליים, זוגות או א.נשים שמתעניינים/ות בחוויות לידה שקטה, בחוויות שאישה עוברת לאחריה וביכולת לצמוח מתוכה. אשמח להיות כאן עבורך, לתת מענה רגשי מקצועי לפני, ובעיקר לאחר האבדן.  שלך, ציפי.
  • הורים רבים מוטרדים בכל הנוגע להתפתחות הפיזית של התינוקות (בעיקר כשמדובר בתינוק ראשון!) ומכיוון שפיזיותרפיה לתינוקות וילדים נוגעת בהתפתחות המוטוריקה הגסה וקשורה קשר הדוק עם שאר תחומי ההתפתחות - חשוב לי שתקבלו תמיכה מקצועית שתוכל לסייע לכם לפעול נכון, לא להילחץ לשווא ולפנות לאנשי הטיפול המתאימים במידת הצורך. קצת עלי, בעבר ניהלתי את תחום הפיזיותרפיה ההתפתחותית בבית חולים מאיר וכיום עובדת בהתפתחות הילד חדרה כחלק מצוות רב תחומי. אני כאן לכל שאלה, תהנו!