top of page
  • תמונת הסופר/תmiri Keller

מה קורה לזוגיות לאחר הלידה


האושר הגדול, הציפייה ללידה והחיים שאחרי, לרב לא הולכים יחד עם המציאות המאתגרת שבני הזוג פוגשים. העייפות, הכאבים, הפחדים, העומס, אובדן החיים ומי שהיינו לפני ועוד. היחסים הזוגיים שקודם אולי היו שמחים ומענגים, מתרוקנים מתחושות אלו ומתמקדים בניסיון לשרוד את השינוי החדש.


זוגות רבים שמגיעים אליי לייעוץ לאחר לידה משתפים כי הם חווים ריחוק גדול מאוד ממה שהם היו לפני גם כאינדיבידואלים וגם כבני זוג. זוגות לאחר לידה בעיקר מתארים המון מריבות וכעסים זה על זו.


הבסיס של המריבות והכעסים הוא חוסר היכולת לתקשר בצורה מקרבת ובונה. הכעס, האכזבה, הביקורת הופכים להיות מרכז התקשורת ותחושת הבדידות מתגברת. גם הגברים יכולים לחוות דיכאון לאחר לידה. גברים משתפים בקליניקה, שהם מרגישים שהם נטושים על ידי בת הזוג שלהן שעד לפני הלידה הייתה קרובה. בנוסף הם חשים שבת הזוג לא סומכת עליהם בטיפול בתינוק ובכלל שהם רב הזמן מאכזבים ולא מתפקדים כמו שבת הזוג שלהן מצפה מהם. יותר מכך, הגברים חשים שתשומת הלב והאהבה שפעם היא היתה נותנת להם עכשיו מושקעת בתינוק.


האישה מהצד שלה חווה כאבים פיזיים, עייפות, שינויים בגוף, שינויים הורמונליים ותנודות רגשיות לא פשוטות. בטיפול נשים רבות משתפות כי הן מקנאות בבעל שיוצא לעבודה ולא ניאלץ להישאר עם התינוק 24/7.

כשאנו נמצאים במצוקה לאורך זמן, אנו הופכים ליותר ויותר מלאי כעס ביקורת ושליליות.

בני זוג שנמצאים במצב כזה בעצם מייצרים מריבות ובונים כעסים דווקא מתוך הצורך להרגיש שרואים אותם, מבינים ואוהבים אותם. יש כמיהה שבן/ת יראו אותי בתוך כל הכאוס הזה שאני חווה.


הדרך שבה רבים בוחרים לבקש להרגיש אהובים במצב של מצוקה היא פעמים רבות דרך כעס וביקורת.

מחקרים מלמדים כי ביקורת היא הגורם מספר אחת לפגיעה בקשר הזוגי.

מה קרה לקשר הזוגי שלכן לאחר הלידה? האם אתן מרגישות שהתרחקתם? מה קרה לתקשורת שלכם?


בוחרים לאהוב - אם אתן מוצאות את עצמיכן יותר ויותר בתקשורת של כעס, ביקורת וריחוק עם בני הזוג שלכן, ממליצה בחום לא לתת לזה להמשיך ולהידרדר. אל תחכו שבן הזוג "יתעורר:" ויציל את המצב הזה. כדאי לזכור שגם הוא חווה מצוקה. קחו אחריות ותבחרו לאהוב שוב.

במידה ואתם חשים שלמרות הרצון שלכם הדברים לא נפתרים ומשתפרים, גשו לייעוץ וקבלו כלים. ככל שתיגשו מוקדם יותר, תחסכו לעצמיכם עוד ועוד חוויות שליליות בקשר שלכם שאותם אח"כ גם יהיה צורך לתקן.


לשיתופים של נשים נוספות ותמיכה מקצועית, אני מזמינה אותך להצטרף לקבוצת הפייסבוק האינטימית שלנו,


אני כאן לכל שאלה,

ענת בן דוד, סקסולוגית ועובדת סוציאלית קלינית.

84 צפיות2 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

2件のコメント


Shira Elijah
Shira Elijah
2022年2月09日

שמי שירה אליהו, אני חולקת את זה על בסיס העולם על סיפור חיי האמיתי, אני רוצה שהעולם יידע על דר. APATA, איש גדול חזק וישר, היו לי בעיות עם בעלי והוא התגרש ממני, רק בגלל שלא היה לי ילד בשבילו אחרי 9 שנות נישואים ואני מחפש עזרה בכל מקום, אני יודע שמישהו יכול לעזור לי וראה את המודעה עצמה באינטרנט המשותפת על ידי גברת, מדברת על ד"ר אפטה. לדוגמא כיצד הוא קיבל ממנו עזרה תוך 24 שעות, פניתי במהירות לד"ר apata. המודל לחיקוי גם אמר לי שהוא יעזור לי בנוגע לבעיה שלי תוך 24 שעות. לא הייתי בטוחה בדבריו, עד כה הוא החזיר את בעלי תוך פחות מ-24 שעות ומאז חזרתו של בעלי אני האישה הכי מאושרת בעולם, עכשיו אני…

いいね!

Shira Elijah
Shira Elijah
2022年2月09日

אני מצטער להעלות את זה לאינטרנט אבל אין לי ברירה. האם מעולם לא האמנתי בכישופי אהבה או לחשים עד שפגשתי את הקוסם ההוא כשביקרתי את חבר שלי באוקראינה לפסגת עסקים השנה. אני פוגש אדם בשם ד"ר APATA היה ממש חזק, והוא יכול היה לעזור עם לחשים שיחזירו את האבודים, האוהבים וכסף הקסם, קסם או קסם לעבודה טובה או אושר. אני שמח עכשיו. אני מעידה כי הגבר שרציתי להתחתן איתו עזב אותי 5 שבועות לפני החתונה והחיים שלי התהפכו בגלל שהקשר שלנו נמשך 3 שנים. מאוד אהבתי אותו, אבל אמא שלו הייתה נגדנו ולא הייתה לו עבודה בשכר טוב. כשפגשתי את הקוסם הזה, סיפרתי לו מה קרה והסברתי לו את המצב. בהתחלה התלבטתי וחשדנית, אבל פשוט ניסיתי. ותוך יומיים, כשחזרתי לגרמניה,…

いいね!
bottom of page